У ЛОВА розповіли, як забезпечують реалізацію прав і свобод ВПО
На сьогодні районні та місцеві військові адміністрації створили мережу з 36 центрів підтримки ВПО з Луганщини, яка охоплює 20 регіонів України та обслуговує 110 тис. осіб. Усього від початку діяльності хабів луганчанам видали понад 10 600 т гуманітарної допомоги.
Про це повідомляє Луганська ОВА.
Перший заступник голови Луганської облдержадміністрації Олексій Смирнов доповів на засіданні Координаційного штабу з питань забезпечення реалізації прав і свобод внутрішньо переміщених осіб під головуванням Віцепрем’єрки Ірини Верещук про діяльність центрів підтримки ВПО з Луганської області.
Так, громади Сєвєродонецького району забезпечують діяльність 23 центрів, які підтримують 81 тис. ВПО з Луганщини. По п’ять хабів обслуговують громади Щастинського та Сватівського районів, реціпієнтами яких відповідно є 13 тис. та 11 тис. людей. Старобільський район створив три хаби, які обслуговують п’ять тис. переселенців.
Усього від початку діяльності хабів луганчанам видали понад 10 600 т гуманітарної допомоги.
За екстериторіальним принципом, тобто незалежно від місця реєстрації внутрішньо переміщеної особи, надається до 50 видів різноманітних послуг.
Найзатребуванішими є: прийоми сімейних лікарів; відновлення документів, складання процесуальних документів та інші; консультації з питань соціального захисту, підтримки ветеранів війни та членів їх сімей, пенсійного забезпечення, соціальні послуги, зокрема з підтриманого проживання, побутові послуги, оздоровлення дітей.
22 релоковані ЦНАПи надають широкий спектр адміністративних послуг: реєстрація повідомлення про пошкоджене або зруйноване нерухоме майно, оновлення персональних даних призовників, військовозобов’язаних та резервістів, видача довідки про зареєстрованих у житловому приміщенні, видача довідки про перебування на квартирному обліку.
Також у Дніпрі відкрили цифровий хаб «Луганщина моя», в якому консультують, навчають цифровій грамотності, навичкам роботи з веб-порталом «Дія» тощо.
За місцем проживання переселенців послуги надає 201 фахівець-ВПО релокованих закладів та установ, найбільшу частину складають працівники соціальної сфери – 170 осіб.
Для швидкого реагування на запити та потреби громадян підтримують роботу багатоканальної «гарячої лінії з гуманітарних питань», яка щоденно приймає в середньому 120-150 дзвінків: тел. 0 800 33 24 75.
Нагадаємо, Лисогор нагородив працівників ЛОВА до Дня державної служби.
- 409 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 На Київщині луганських ВПО прийматиме лікар зі Сватівщини
- 18:00 Засудили двох луганчан, які брали участь у захопленні Сіверськодонецька, Лисичанська та Рубіжного
- 17:10 В Україні за спекою прийдуть дощі з грозами і заморозки
- 17:00 Луганська спортсменка потрапила до фіналу Міжнародного молодіжного турніру зі стрибків у воду
- 16:00 У Дніпрі для ВПО проведуть захід задля підвищення самооцінки при пошуку роботи
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Окупанти продовжують виявляти у Сіверськодонецьку “безхазяйне” житло: нові адреси 17.04.2025 переглядів: 6738
- Одна з заступниць керівника Сєвєродонецької МВА отримала понад 1,2 млн зарплати 21.04.2025 переглядів: 4637
- Мільйонери з Луганської ОВА: які статки задекларували чиновники за 2024 рік 17.04.2025 переглядів: 3667
- Луганські ВПО можуть заселитися у модульні містечка у Львові – куди звертатися 18.04.2025 переглядів: 3019