Розширили програму додаткової грошової допомоги для мешканців прифронтових територій

Розширили програму додаткової грошової допомоги для мешканців прифронтових територій

Напередодні зими стартувала нова хвиля програми грошової допомоги від Всесвітньої продовольчої програми ООН (ВПП ООН), у межах якої розширили та додали нові категорії українців.

Про це повідомляє Мінсоцполітики.

Зазначається, що до переліку отримувачів тепер також увійшли особи без права на пенсію, дорослі та діти з інвалідністю, які одночасно відповідають наступним критеріям: 

  • мешкають на територіях активних або можливих бойових дій (згідно з наказом № 309);  
  • отримують соціальну допомогу менше ніж  3 250 грн на місяць;  
  • не отримують допомоги на проживання для внутрішньо переміщених осіб (ВПО);   
  • не отримують міжнародної цільової грошової підтримки від інших міжнародних організацій під час надання допомоги.  

Як пояснили у міністерстві, розмір допомоги становить різницю між 3250 грн та сумою вже існуючої соціальної допомоги від держави, яку отримує людина. Наприклад, якщо людина отримує 2700 грн соціальної допомоги, виплата становитиме додатково 550 грн.   

Наразі ця програма розрахована на 6 місяців, загальна сума коштів, яку ВПП спрямує на допомогу, становить понад 284 млн грн.   

Кошти виплачують на банківський рахунок чи адресною доставкою Укрпошти. Платежі на банківські рахунки проводять вже зараз, виплати через Укрпошту розпочнуться за кілька тижнів.  

“Звертатися до ВПП ООН чи Міністерства соціальної політики не потрібно – списки отримувачів формує ДП “ІОЦ Мінсоцполітики” на підставі наявних у державі реєстрів, а ВПП спрямовує грошові виплати цим людям", – йдеться у повідомленні. 

Довідково.

Проєкт Мінсоцполітики та ВПП ООН з фінансової підтримки пенсіонерів, які проживають на територіях активних або можливих бойових дій, стартувала у серпні 2023 року. Грошову допомогу отримують пенсіонери, які мають низьку пенсію та не отримують інших грошових допомог від міжнародних організацій.  

З лютого по квітень 2024 року спільний проєкт з ВПП ООН розширили на осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю.

Наразі програма фінансується внесками Німеччини, Європейського союзу, США, Франції  та приватних донорів. 

Нагадаємо, Омбудсман вважає необхідним залишити виплати всім ВПО до закінчення воєнного стану.