Країни ЄС намагаються позбавитися українців — росіяни ширять чутки
Останнім часом у соцмережах шириться інформація, буцімто Республіка Польща почала видавати Україні чоловіків призовного віку, які незаконно виїхали з країни. У дописах йдеться про те, що одного ухилянта вже затримали у селі Рашин неподалік Варшави та навіть відправили до українського кордону.
Чому країна-агресорка так сумлінно та регулярно створює фейки про “напружені” стосунки України та Польщі, та які ще країни росія намагається додати до списку “невдоволених біженцями” - читайте у нашому матеріалі.
Польща та українські “ухилянти”
“Польща почала повертати Україні чоловіків, які нібито втекли від мобілізації”, - такі наративи почали ширитися пропагандистськими ресурсами. Стверджується, що подібний інцидент буцімто відбувся у жовтні 2024 року і польські поліціянти затримали українця та під конвоєм відправили до кордону.
“Тепер українським чоловікам доведеться втікати до Румунії та Угорщини, адже “звідти поки що немає видачі”, - коментують дописи росіяни.
Команда VoxCheck Україна наголошує, що це — відверта маніпуляція.
Адже на початку 2024 року польські прикордонники зобов’язали нашого громадянина покинути країну, у зв'язку з підозрою у сприянні незаконному перевезенні іноземців. Чоловік не виконав постанову та продовжив перебувати у Польщі нелегально. Як результат — порушника затримали та доправили до України.
“Відповідне рішення польські прикордонники ухвалили щодо чоловіка ще на початку 2024 року, підозрюючи його у сприянні незаконному перевезенню іноземців від східного кордону Польщі до Німеччини. Українець проігнорував це рішення та продовжував залишатись у країні нелегально. Відтак прикордонники затримали його та передали українській стороні. Прикордонна охорона або місцеві медіа не уточнювали, чи ухиляється правопорушник від мобілізації в Україні. За ключовими словами ми знайшли новину про затримання українця у Рашині під Варшавою. За даними Надвіслянського відділу прикордонної охорони, 17 жовтня прикордонники затримали семеро іноземців за порушення правил перебування в Польщі. Серед них були громадяни Зімбабве, В’єтнаму, Єгипту, а також України” - зазначають у VoxCheck.
Країна-агресорка регулярно ширить фейки про “депортацію українців із країн ЄС”. Проте насправді станом на жовтень 2024 року жоден уряд ЄС не запровадив політики повернення громадян України через мобілізацію. Також дещо раніше єврокомісарка з внутрішніх справ Ілва Йоханссон в інтервʼю українській службі “Радіо Свобода” повідомила, що депортація українців призовного віку суперечить Директиві про тимчасовий захист, яка регулює статус біженців у ЄС.
Тож росіяни навмисно спекулюють на темі повернення українців призовного віку, які виїхали за кордон, з метою посіяти паніку, недовіру та страх.
Посварити з Францією
“Біженців з України виселяють із соцжитла” - видання Le Monde.
Такий провокативний заголовок окупанти розповсюдили у соціальних мережах і на російських сайтах. Причиною цього французька влада назвала “недостатню інтегрованість” українців. Йдеться, що нібито за два роки багато хто так і не знайшов роботи, щоб оплачувати житло самостійно. Також у газеті зауважують, що українці “лютують від таких змін у риториці”. А листи з вимогою покинути соцжитло їм надходять з кінця вересня, а до 31 жовтня біженці вже повинні залишити квартири.
Скриншот – facebook.com
Це повідомлення є маніпуляцією повідомляє Stopfake.
“Насправді в матеріалі Le Monde йдеться лише про один регіон Франції — Гранд-Ест, що на сході країни, і лише про одну його префектуру — Мерт-і-Мозель. З 1600 переміщених осіб з України, які проживають там, наразі програмою соціального житла користується лише 591 особа; ці люди розміщені у 228 квартирах. Інші українці в регіоні інтегрувалися і знайшли для себе постійне житло, згідно з правилами перебування у Франції.
На англомовному сайті Le Monde 24 жовтня 2024 року дійсно з’явилась стаття з назвою “Французький уряд вимагає від українських біженців відмовитися від субсидованого житла”. Однак у матеріалі йдеться не про всю Францію, а лише про регіон Гранд-Ест на сході країни. “У регіоні Гранд-Ест українці, які втекли від війни, одержують листи з проханням залишити свої будинки на тій підставі, що вони не інтегрувалися. Цей захід викликав гнів українських груп”.
Також у матеріалі Le Monde наголошують, що в інших регіонах Франції “перехід до іншого житла пройшов гладко, без серйозних сперечань”, але на сході “підтримка через інтеграцію не пройшла до кінця”. А саме передусім йдеться про регіон Мерт-і-Мозель. Тож українським громадянам радять розв'язати питання повторного розміщення самостійно.
Слід зауважити, що біженці з України користуються тимчасовою посвідкою на проживання у Євросоюзі. У Le Monde наголошують, що у Франції їхнє проживання ґрунтується на допомозі в оренді. Тож саме завдяки держсубсидіям асоціації здають квартири, які вони й надають переміщеним особам. “Цей тимчасовий захід супроводжується зобов’язанням зробити все можливе, щоб знайти постійне житло, оскільки до обов’язків держави не входить постійна турбота про цих людей”, – пояснюють у префектурі Мерт-і-Мозель. З 1600 переміщених осіб, які проживають в адміністративному департаменті, наразі цією програмою користується лише 591 особа, ці люди розміщені у 228 квартирах”, – повідомляє французьке видання.
Тож у висновку бачимо, що мова йде лише про невелику кількість українських біженців у Франції. До того ж які мешкають лише в певній префектурі на сході країни. Саме вони, з певних обставин, не змогли винайняти постійне, не субсидоване житло. А росія вчергове намагається гіперболізувати проблему та повернути аргументи проти українців.
Наша редакція наголошує: дбайте про екологічне вживання контенту соцмереж. Читайте та дивіться тільки перевірені ресурси. Наприклад, “Сєвєродонецьк онлайн” вже вдруге потрапив на інтерактивну Мапу рекомендованих медіа за результатами незалежного експертного оцінювання у першому півріччі 2024 року.
- 51 перегляд
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 14:00 Пауерліфтер Микола Бараннік виступатиме на Всесвітніх іграх
- 13:28 Трамп обрав генпрокурором США конгресмена, який проти України і має низку звинувачень
- 13:00 У Харкові для ВПО з Луганщини триває видача гігієнічних наборів: як отримати
- 12:07 22-річна донька нардепа Касая у розпал війни купила квартиру в Дубаї з 9 млн грн, - "Схеми"
- 12:00 Коли у листопаді працюватиме “гаряча лінія” обласного управління ПФУ: графік та контакти
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Побут на межі. Як зараз виживають у Сіверськодонецьку та чи можна назвати це життям 09.11.2024 переглядів: 1756
- Батькам полеглого Героя України з Луганщини Зеленський вручив сертифікат на отримання житла 08.11.2024 переглядів: 1326
- Як виглядає Сіверськодонецьк восени 2024 року. Свіжі фото 08.11.2024 переглядів: 1174
- «Ніби мертве місто». Як виглядають двори Сіверськодонецька (ВІДЕО) 11.11.2024 переглядів: 1006