Спікер Сейму Польщі не виключає відправку в Україну польських сил у миротворчій місії, але є умова
Спікер Сейму Польщі Шимон Головня не виключає участь польських військових у миротворчій місії в Україні, але тільки "під парасолькою" НАТО.
Про це пише Rzeczpospolita.
"На мій погляд, Польща має в першу чергу захищати свої інтереси в цьому плані. І ми повинні запитувати, звичайно, ми завжди запитуємо, що добре для України, але спочатку ми завжди повинні запитувати, що добре для Польщі. З польської точки зору, і ми про це неодноразово говорили, наша участь у різних видах військових дій в Україні може відбуватися лише під егідою НАТО та в структурах НАТО, – сказав спікер Сейму.
"Є багато речей, які може коментувати тільки Україна, тому що це її суб’єктність, її незалежність. Проте, я повторюю, якщо розглядати будь-яку участь Польщі, на мій погляд, на цьому етапі немає іншої формули, крім НАТО, щоб це відбулося", - додав Головня
Politico з посиланням на дипломата Європейського Союзу та французького чиновника писало. що президент Франції Еммануель Макрон обговорить із польським прем’єр-міністром Дональдом Туском розгортання післявоєнних миротворчих сил в Україні під час зустрічі у Варшаві у четвер, 12 грудня.
"Це правда", — підтвердив дипломат ЄС, коли його запитали про повідомлення польських ЗМІ в газеті Rzeczpospolita, в якому стверджувалося, що дві країни обговорювали потенційні 40-тисячні миротворчі сили, що складаються з військ іноземних країн. Дипломат не уточнив, з яких країн можуть бути військові.
Пропозиція миротворчих сил відрізняється від попередньої ідеї Макрона направити військових інструкторів в Україну під час війни.
Раніше цього тижня президент України Володимир Зеленський, здається, згадав про такий план під час зустрічі з Фрідріхом Мерцем, ймовірним наступним канцлером Німеччини.
"Скажу вам відверто, ми можемо думати і працювати над позицією Еммануеля [Макрона]", – сказав Зеленський журналістам. "Ви пам’ятаєте, він пропонував, щоб… війська тієї чи іншої країни були присутні на деяких територіях України, що гарантувало б нам безпеку, поки Україна не в НАТО".
Нагадаємо, розміщення миротворчих сил в Україні по лінії розмежування після очікуваного припинення вогню з рф і укладання мирної угоди пропонував обраний віце-президент Джей Ді Венс.
За його пропозицією угода, ймовірно, включатиме демілітаризовану зону на існуючих лініях фронту, яка буде "потужно укріплена" для запобігання подальшим російським вторгненням, а у якості миротворців він пропонує відправити війська європейських країн.
Водночас у нещодавньому інтерв'ю міністр МЗС рф Сергій Лавров дав зрозуміти, що для росії є неприйнятною така умова.
- 48 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 16:00 Реорганізували Луганський обласний центр медико-соціальної експертизи
- 15:45 Трамп розкритикував удари України ракетами ATACMS вглиб рф: "Я категорично не згоден"
- 15:20 "Укренерго" змінює принципи принципи відключення електрики: кожну чергу розділять на підчерги
- 15:00 Лисогор вручив родинам загиблих військових ордени «За мужність» III ступеня
- 14:12 В Україні голову Держдуми рф Володіна заочно засудили до 15 років тюрми
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Кулеба, який пропонував "воювати лопатами", влаштувався на роботу у Гарвардський університет 05.12.2024 переглядів: 12367
- Ірина Верігіна: Бійці, які захищали аеропорт, питали мене “Чому ми не зайшли в Луганськ? Він був вільний” 09.12.2024 переглядів: 2117
- Екскерівник “Сєвєродонецького тролейбусного управління” отримав понад півмільйона гривень зарплати 04.12.2024 переглядів: 1174
- “Пріоритетне право на отримання сертифікатів єВідновлення матимуть усі ВПО”, - нардеп 07.12.2024 переглядів: 839