«Теплі кредити» на теплі будинки
Підвищення цін для українців – не новина, проте коли зростає вартість газу та інших енергоносіїв, витрати зростають в декілька разів. Щоб українці почали купувати енергозберігаючі вікна, утеплювати житло і створювати можливості для економії було створено спеціальний проєкт.
Уряд Україні розробив нову програму - «Теплі кредити». Вона спрямована на покриття частини видатків для утеплення будинків. Яким чином? Громадяни отримали можливість компенсувати частину вартості котлів, вікон та утеплення.
Тож зараз українці можуть отримати унікальний кредит з процентною ставкою 17%. При цьому немає штрафу за довгострокове погашення. Головний бонус – держава покриває 35 процентів по кредиту. Коли роботи будуть підтверджені, на рахунок клієнта поступає ця сума. Кошти зараховуються на розрахунковий рахунок клієнта в одному із банків-партнерів. На цей момент це два банки: ПриватБанк і ОщадБанк. Умови однакові незалежно від того, який банк ви оберете, тож громадяни можуть обрати той, що буде зручнішим.
Як скористатися цим проєктом та хто може отримати «теплий кредит», поговоримо далі.
Як стати учасником програми?
Світлана Ткаченко, начальник відділення ПриватБанку пояснила як розглядаються заявки: «Ми перевіряємо кожного потенційного позичальника декілька днів і виносимо рішення: схвалити або відмовити у кредитування. Головна вимога до позичальника – наявність стабільного і офіційного доходу та відсутність прострочень за іншими кредитами. Для подачі треба надати рахунок від постачальника послуг із прописаним товаром, а також паспорт, ІПН та документи про доходи».
Антон Некрилов, директор компанії «Вікнасервіс», що є офіційним постачальником енергозберігаючих вікон, робить акцент на технічних вимогах: «Є точні технічні вимоги, встановлені державними будівельними нормами, щодо того якими саме мають бути ці вікна: енергозберігаючими і, щонайменше, двокамерними. Тобто дешеві конструкції не відповідають умовам програми».
Що треба зробити: 8 кроків учасника програми
Процес проходить поступово крок за кроком:
-
Звернутися до постачальника. Наприклад, клієнт приходить у «Вікнасервіс» і робить замовлення. Компанія надає послуги у п’яти областях східного регіону.
-
Проведення замірів на об’єкті і оформлення замовлення. Технолог виїжджає до квартири чи будинку і робить заміри, узгоджує всі технічні моменти.
-
Підготовка документів. Компанія збирає всі необхідні папери та віддає замовнику.
-
Подається заявка до банку: клієнт додає до цих документів особисті: паспорт та іпн., після чого подає заявку в банк.
-
Розгляд заявки та зарахування коштів: заявку банк розглядатиме декілька днів. При позитивному рішенні на рахунок постачальника перераховується 90% суми. Останні 10% клієнт вносить самостійно зручним йому способом.
-
Виробництво і монтаж. Після оплати компанія починає свою роботу (встановлення вікон, утеплення тощо).
-
Акт виконаних робіт. Акт треба віднести у банк і підтвердити виконання.
-
Отримання компенсації: банк автоматично передає справу клієнта до Міністерства економічного розвитку. Ці установи перераховують 35% компенсації на вказаний рахунок клієнта.
Наскільки це реально?
Дізнатися про процес і користь програми можна у громадян, які вже прийняли участь. Вікторія Васильченко оцінила можливості програми, як дуже позитивні, адже це досить просто і цілком вигідно. По суті, ці кошти перекривають комісію банку за кредит, тож вікна вона отримала дешевше, ніж якби оплачувала їх за власні кошти.
Крім того, це дало можливість встановити не одно вікно, а одразу всі у квартирі. Це досить гамірний і пильний процес, тож зручно робити все «одним махом».
На думку Вікторії, ціна газу підійматиметься й надалі, тому вигідно вкласти кошти в утеплення будинку та енергоефективність.
Далекоглядність завжди окуповується. Утеплення дому, тим більше на вигідних умовах дозволить значно скоротити видатки на опалення протягом наступних десятиліть.
О. Васнецов
- 2985 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 18:00 Військового з Луганщини нагородили відзнакою «За збережене життя» (ФОТО)
- 17:00 росіяни втретє за тиждень вдарили по ТЦК, цього разу – на Полтавщині (ФОТО)
- 15:00 У Борівському згорів будинок, одна людина загинула (ФОТО)
- 12:30 З ЛОВА звільнили начальницю відділу контролю
- 10:00 Окупанти намагаються взяти Покровськ у кільце, – ISW
Найпопулярніші новини за тиждень:
- «ВПО, які вже інтегрувалися, не захочуть їхати в умовний Богуслав, де ми зводимо будинок», - Харченко 30.06.2025 переглядів: 10160
- При відбитті атак російських “шахедів” загинув український пілот F-16 29.06.2025 переглядів: 9612
- ЛОВА: росіяни залучили тисячі луганських дітей до пропаганди, у Луганську зупинили роботи на аварійному мості 29.06.2025 переглядів: 1785
- Для луганських переселенців є вільні місця у МТП у Дніпрі (АДРЕСИ) 30.06.2025 переглядів: 1739