Луганський гурт TWO BUS презентував пісню “Байконур”
11 квітня музичний гурт з Луганської області TWO BUS презентував трек “Байконур”. До його створення долучилися люди з трьох країн. Пісня народжена в серці харківського андеграунду й розповідає зовсім не про космодром.
Про це SD.UA розповів фронтмен гурту Дмитро Проха.
“Хоч вона має назву “Байконур”, там взагалі не про космодром. Це така алегорія, порівняння чи образ: “люди є такі, кому підвіконня – Байконур. І все глибше риє бур, і все вище небо”. Це більше ніж пісня – це миттєвий стан, емоційна подорож, створена з душею і видана з любов'ю”, – поділився музикант.
Текст пісні написав учасник гурту Дмитро Погорєлов, якого не стало у 2022 році.
“Він її написав чи у 2010, чи у 2011 році. Ми її постійно грали. Але сталася така річ, що у 2019 році ми їхали на фестиваль “Тарас Бульба”, де віталися пісні українською, тож Дмитро прислав мені декілька текстів, серед яких був і “Байконур”. Пізніше Діма її вже фіксував, вона вже й з барабанами, й з клавішними була”, – розповів Проха.
У 2023 році гурт TWO BUS підготував електроакустичну програму, до якої увійшла і пісня “Байконур”. З цими композиціями музиканти виступали у Києві.
Пізніше пісню почали робити у студії звукозапису Wood Records у Києві. Там Дмитро Проха разом з клавішником Євгеном Кугаєвським записали клавіші, гітару і вокал. Потім відправили матеріал до Німеччини, де проживає звукоінженер-флейтист гурту Антон Чуріков. На студії звукозапису Churikov Studio він дописав кахон та флейту, зробив фінальне аранжування, зведення та мастерин.
TWO BUS також допомагали інші люди: “Допомагав нам ще Андрій Пивоваров – це харківський музикант з гурту “Жадан і собаки”, бас-гітарист. Він також був знайомий з Дімою, тож допоміг. Саунд-продюсером виступив Сергій Кулаєнко – клавішник “Жадан і собаки”. Вони з харківського андеграунду, а в тих колах Діму багато хто знав – і по групі “Дети капитана Гранта”, і по Х-фактору – у нього тоді була авторська пісня “Ракета”. На той час це була така цікава річ, що їм в ефірі дозволили виконувати не кавер, а авторську пісню”.
Обкладинку створила подруга гурту, харків’янка Віка Романова.
“Вона нам і афіші робила, і студійний альбом “ЧБ” – це теж її робота. Тож я звернувся до неї, щоб зробити постер, обкладинку. Вона зараз у Катарі живе, у Досі. Тож можна сказати, що пісня робилася у трьох країнах: Україні, Німеччині й Катарі”, – підсумував Проха.
Трек можна послухати на майданчиках за посиланням.
Нагадаємо, 1 червня 2024 року, до Міжнародного дня захисту дітей, український рок-гурт TWO BUS з Луганщини презентував у вільному доступі на стрімінгових платформах свій новий сингл «Глобус» («Озброєні діти»).
- 1564 перегляди
Читайте також:
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Пільговий кредит на житло для ВПО Кремінської громади: стартує новий прийом заяв
- 17:00 У Києві відкрили першу соціальну квартиру для дівчат, які повернулися з ТОТ
- 17:00 Українські прикраси для тварин: як уродженка Сіверськодонецька розвиває власний бренд у Дніпрі
- 15:00 На Львівщині прощаються з загиблим захисником з Луганщини Сергієм Горобинським
- 13:00 СБС уразили ще дві електропідстанції на окупованій Луганщині
Найпопулярніші новини за тиждень:
- На окупованій Луганщині розпочалася валютна криза. Вода в Алчевську непридатна для використання 07.07.2026 переглядів: 1640
- На Хмельниччині попрощалися з загиблим захисником з Луганщини Владиславом Непраном 07.07.2026 переглядів: 1131
- У Вінниці попрощаються з загиблим захисником з Луганщини Олександром Ширяєвим 09.07.2026 переглядів: 965
- «Вони вас не розчарують». Бойко анонсувала кадрові зміни у керівництві МВА 10.07.2026 переглядів: 916


Пільговий кредит на житло для ВПО Кремінської громади: стартує новий прийом заяв
На Львівщині прощаються з загиблим захисником з Луганщини Сергієм Горобинським
СБС уразили ще дві електропідстанції на окупованій Луганщині
