Туск назвав дату, коли Польща скасовує безмитну торгівлю з Україною

Туск назвав дату, коли Польща скасовує безмитну торгівлю з Україною

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск оголосив у Сеймі, що механізм, який дозволяє безмитний імпорт товарів з України, припинить діяти з 5 червня.

"Ми повертаємося до довоєнної ситуації, коли йдеться про прикордонні правила", – сказав Туск, якого цитує RMF24.

"Коли ми виграли вибори, одним із наших перших рішень було домогтися негайного виправлення механізму ATЗ (Автономні торговельні засоби) для запровадження деяких квот, але це був лише початок. Пізніше я разом зі своїми міністрами розпочав кампанію за те, щоб ЄС відмовився від механізму ATЗ, який лібералізував торгівлю з Україною", - заявив Туск.

Він наголосив, що уряд хоче допомогти Україні у війні з росією, але це не може відбуватися за рахунок польських виробників, особливо фермерів.

"І ми його отримали – з 5 червня цього механізму не буде", - сказав він.

Нагадаємо, Євросоюз запровадив механізм АТЗ у червні 2022 року після повномасштабного вторгнення росії в Україну. Він дозволяв ввозити всі українські товари до країн ЄС без мит.

У 2023 році термін дії механізму продовжили ще на рік, а у 2024 році Єврокомісія запропонувала ввести квоти на деякі продукти, щоб захистити ринок ЄС (яйця, птиця, цукор, овес, кукурудза, крупи та мед).

Минулого року у Польщі пройшла хвиля протестів фермерів, які блокували прикордонні переходи з Україною. Дійшло того, що польські протестувальники висипали українське зерно на землю, що лише погіршило ставлення українців до поляків. "Укрзалізниця" заявляла, що це зерно їхало Польщею транзитом до інших країн.