Росія полює на ракети Storm Shadow і бомбардувальники Су-24 в Україні, — FT
Росія посилила ракетні атаки на західні регіони України, оскільки має на меті позбавити Сили оборони можливості запускати з бомбардувальників Су-24 крилаті ракети середньої дальності Storm Shadow.
Про це пише британське видання Financial Times у статті "Військовий брифінг: Росія полює на західні ракетні запаси України".
У статті зазначається, що Сили оборони та їхні союзники розглядають ці удари як частину спроби зруйнувати українські злітно-посадкові смуги та парк бомбардувальників.
"Щоб уникнути враження ракетами та дронами, українські авіатори постійно перебазують критично важливе озброєння та кваліфікований персонал, а льотчики курсують в Україні десятками авіабаз та комерційних аеропортів", - йдеться у статті.
Видання наводить коментар екскомандувача армії США в Європі, генерала Фредеріка Бена Ходжеса: "Просто зараз ми маємо завантажити ATACMS, Taurus, більше Storm Shadows та інші системи великої дальності на транспортні літаки C17, і якнайшвидше доставити їх в Україну".
Ходжес виступає за термінові поставки ЗСУ далекобійних ракет, оскільки, на його переконання, росія "відчайдушно" хоче, щоб ЗСУ не отримали додаткові та нові можливості завдавати ударів по базах рф у Криму.
"Росіяни знають, що вони надзвичайно вразливі. І найгірше, що з ними може статися, — це отримання Україною можливості почати регулярно і точно завдавати ударів по базі Чорноморського флоту в Севастополі, авіабазах та логістичних вузлах", - сказав Ходжес.
Читайте також: Масований ракетний обстріл України: які міста постраждали, що відомо про загиблих і руйнування (ФОТО)
Нагадаємо, в уряді і парламенті ФРН досі немає одностайного рішення щодо відправки далекобійних ракет Taurus Україні. Німецькі ЗМІ пишуть, що переговори тривають, але уряд ФРН поки блокує ухвалення рішення.
У Пентагоні уникають відповіді на питання про надання Україні далекобійних ракет ATACMS, але заявляють, що президент США Джо Байден дав "зелене світло" щодо навчань українців на F-16.
- 577 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Сіверськодонецька тенісистка посіла третє місце на міжнародному турнірі WTT Feeder Panagyurishte 2025
- 18:00 Сіверськодонецькі ВПО мають можливість заселитися до МТП на Дніпропетровщині (КОНТАКТИ)
- 17:00 За колабораціонізм судитимуть «експрем’єр-міністра лнр»
- 16:00 Майже 80 навчальних закладів Луганщини функціонуватимуть цього року дистанційно, – Харченко
- 15:00 Загиблому військовому з Луганщини просять присвоїти звання «Герой України»
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Містяни рознесли окупантів під їх хвалебними одами про себе: «Достатньо пройти містом і зрозуміти, що реальність дуже далека від заяв» 29.08.2025 переглядів: 19929
- До 2 млн грн на житло: Уряд розширює програму єВідновлення для ВПО 27.08.2025 переглядів: 2095
- Комітет ВРУ підтримав зміни до механізмів компенсації за зруйноване житло 29.08.2025 переглядів: 1519
- Завтра у Дніпрі починається видача гумдопомоги сіверськодонецьким ВПО – куди звертатися 27.08.2025 переглядів: 1259