Батькам нагадали правила кібербезпеки під час онлайн-навчання
Опубліковано 01.09.2022 - 14:40
Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України оприлюднила правила кібербезпеки для батьків і дітей, які відсьогодні навчаються в дистанційному режимі. Про це повідомила пресслужба відомства.
“Першого вересня розпочинається навчання у школах, проте багато учнів через воєнний стан вчитимуться дистанційно. Подбайте про безпеку дітей в онлайн-просторі. Держспецзв’язку нагадує головні правила, які допоможуть захистити школярів у інтернеті”, - йдеться в повідомленні.
Для убезпечення себе та дитини в онлайн просторі Держспецзв’язку рекомендує:
- Допоможіть дитині встановити всі потрібні для захисту налаштування на смартфоні або комп’ютері. Впевніться, що вона зможе самостійно підключатися та відкривати необхідні вебсторінки.
- Якщо для навчання дитині потрібно зареєструватися на певному сайті або створити акаунт, зробіть це разом. Не дозволяйте використовувати облікові записи дорослих.
- Домовтеся з дитиною, що під час уроків вона буде використовувати тільки ті інтернет-ресурси, які необхідні для навчання: визначену вчителем програму для відеоконференцій, вебсайти з навчальним матеріалом, месенджер для повідомлень. За потреби налаштуйте відповідні закладки у браузері.
- Навчіть дітей створювати надійні паролі та нікому їх не повідомляти.
- Розкажіть і постійно нагадуйте про ризики в кіберпросторі:
- ймовірність підхопити віруси при відкритті підозрілих посилань, вкладень, файлів (навіть якщо вони надіслані однокласниками);
- ризики при встановленні невідомих програм;
- небезпеку онлайн-спілкування з незнайомими користувачами;
- загрози, які можуть виникнути внаслідок розповсюдження в інтернеті особистої інформації, приватних фотографій, номера телефону, адреси проживання, реквізитів банківських карток тощо.
- За необхідності перевіряйте, які сайти відвідувала дитина протягом дня. Це можна зробити за допомогою вкладки “Історія” у браузері. Вкладка “Завантаження” підкаже, які файли були скачані з інтернету.
- Якщо дитина навчається у початковій школі, використовуйте спеціальні програми, які фільтрують контент, зробіть необхідні налаштування (наприклад, у Windows є вбудована функція Батьківський контроль).
- Нагадуйте дітям правила етичного онлайн-спілкування. Агресія і цькування – категорично заборонені.
- Обговоріть із дитиною план дій на випадок нестандартних ситуацій. Наприклад, що потрібно робити у разі відсутності інтернету, випадкового завантаження файлу з вірусом, отримання повідомлення від незнайомця тощо.
- Дитина має знати про те, що у будь-якому випадку може розраховувати на допомогу вчителя чи батьків.
130 шкіл Луганської області з 1 вересня розпочали дистанційне навчання. Школи Лугнащини прийняли понад 28 тисяч учнів, близько тисячі з яких - першокласники.
- 614 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 У Полтаві відкрили реєстрацію на набори безрецептурних ліків для ВПО
- 18:00 На окуповану Луганщину масово завозять росіян, які змушені їхати туди через бідність та безробіття
- 17:41 росія може погодитися на використання своїх заморожених $300 млрд на відновлення України, - Reuters
- 17:00 На Івано-Франківщині придбали житло для родин ВПО
- 16:57 Келлог після переговорів із Зеленським назвав його "рішучим і мужнім лідером"
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Окупанти заявили, що нібито з’явилися інвестори на хімічних виробництвах Сіверськодонецька 14.02.2025 переглядів: 4159
- ЛОВА: у Сіверськодонецьку визнали безхазяйними вже понад 500 квартир та «націоналізовують» нежитлові приміщення 16.02.2025 переглядів: 2655
- У нових алгоритмах підтримки ВПО обіцяють врахувати особливості кожної області 17.02.2025 переглядів: 1928
- “Дорога додому”. Сіверськодонецькі музиканти влаштували квартирник у гумхабі у Дніпрі 16.02.2025 переглядів: 1920