Батькам нагадали правила кібербезпеки під час онлайн-навчання
Опубліковано 01.09.2022 - 14:40
Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України оприлюднила правила кібербезпеки для батьків і дітей, які відсьогодні навчаються в дистанційному режимі. Про це повідомила пресслужба відомства.
“Першого вересня розпочинається навчання у школах, проте багато учнів через воєнний стан вчитимуться дистанційно. Подбайте про безпеку дітей в онлайн-просторі. Держспецзв’язку нагадує головні правила, які допоможуть захистити школярів у інтернеті”, - йдеться в повідомленні.
Для убезпечення себе та дитини в онлайн просторі Держспецзв’язку рекомендує:
- Допоможіть дитині встановити всі потрібні для захисту налаштування на смартфоні або комп’ютері. Впевніться, що вона зможе самостійно підключатися та відкривати необхідні вебсторінки.
- Якщо для навчання дитині потрібно зареєструватися на певному сайті або створити акаунт, зробіть це разом. Не дозволяйте використовувати облікові записи дорослих.
- Домовтеся з дитиною, що під час уроків вона буде використовувати тільки ті інтернет-ресурси, які необхідні для навчання: визначену вчителем програму для відеоконференцій, вебсайти з навчальним матеріалом, месенджер для повідомлень. За потреби налаштуйте відповідні закладки у браузері.
- Навчіть дітей створювати надійні паролі та нікому їх не повідомляти.
- Розкажіть і постійно нагадуйте про ризики в кіберпросторі:
- ймовірність підхопити віруси при відкритті підозрілих посилань, вкладень, файлів (навіть якщо вони надіслані однокласниками);
- ризики при встановленні невідомих програм;
- небезпеку онлайн-спілкування з незнайомими користувачами;
- загрози, які можуть виникнути внаслідок розповсюдження в інтернеті особистої інформації, приватних фотографій, номера телефону, адреси проживання, реквізитів банківських карток тощо.
- За необхідності перевіряйте, які сайти відвідувала дитина протягом дня. Це можна зробити за допомогою вкладки “Історія” у браузері. Вкладка “Завантаження” підкаже, які файли були скачані з інтернету.
- Якщо дитина навчається у початковій школі, використовуйте спеціальні програми, які фільтрують контент, зробіть необхідні налаштування (наприклад, у Windows є вбудована функція Батьківський контроль).
- Нагадуйте дітям правила етичного онлайн-спілкування. Агресія і цькування – категорично заборонені.
- Обговоріть із дитиною план дій на випадок нестандартних ситуацій. Наприклад, що потрібно робити у разі відсутності інтернету, випадкового завантаження файлу з вірусом, отримання повідомлення від незнайомця тощо.
- Дитина має знати про те, що у будь-якому випадку може розраховувати на допомогу вчителя чи батьків.
130 шкіл Луганської області з 1 вересня розпочали дистанційне навчання. Школи Лугнащини прийняли понад 28 тисяч учнів, близько тисячі з яких - першокласники.
- 590 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 19:00 Президент вручив нагороду керівнику 81-ї бригади за оборону Білогорівки
- 18:00 ЛОВА: більшість малих громад області не мають ресурсів на забезпечення житлом ВПО
- 17:09 Синоптикиня назвала головну особливість погоди в Україні у п'ятницю
- 17:00 Понад 220 тисяч гривень виплатять лисичанам, які опинилися у складних життєвих обставинах
- 16:08 Залужний впевнений, що у 2024 році почалася Третя світова війна: "Ласкаво просимо"
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Коли під вишиванкою ховається триколор: топ посадовців Сіверськодонецька й міст Луганщини, які зрадили Україну 20.11.2024 переглядів: 8348
- Премія у 3000 %: у розтраті підозрюють екскерівника переміщеного з Луганщини медзакладу 20.11.2024 переглядів: 3494
- «Якось не сходиться інформація». Окупантів звинуватили у піарі на висадці саджанців у Сіверськодонецьку 18.11.2024 переглядів: 2857
- Загибель Анастасії Волкової: громадськість вимагає справедливого розслідування 14.11.2024 переглядів: 1793
Читайте у наших новинах