У КМІС повідомили, що зменшилася частка українців, що готові терпіти війну "стільки, скільки це буде потрібно"

У КМІС повідомили, що зменшилася частка українців, що готові терпіти війну "стільки, скільки це буде потрібно"

Соціологи вперше зафіксували зниження кількості українців, що готові терпіти війну стільки, скільки буде потрібно.

Про це повідомляють дані опитування КМІС.

За даними опитування, у вересні-жовтні 2024 року, 15% опитаних готові терпіти війну декілька місяців, а 4% - пів року.

"При цьому все одно більшість українців – 63% – стверджують, що вони готові терпіти війну стільки, скільки буде потрібно", - зазначили у КМІС.

Однак, якщо порівнювати з лютим, з 3% до 6% стало більше осіб, хто каже про один рік.

Тобто, якщо ж казати разом, про відносно довгий період говорять 69% українців.

Соціологи розповіли, що стабільно близько 71-73% українців відповідали, що вони готові терпіти війну стільки, скільки буде потрібно (і ще 2-3% говорили про 1 рік), і це відбувалося від самого початку повномасштабного вторгнення.

Водночас у цей період про менше бажання "терпіти війну" заявили говорили 18-21% респондентів.

Необхідно додати, що у регіональному розрізі на Заході та в Центрі України спостерігається зростання невизначеності, але загалом населення цих областей зберігає високу впевненість у своїх можливостях.

"Проте на Півдні і Сході динаміка значно більш відчутна. На Півдні з 71% до 57% стало менше тих, хто говорить про умовно довгий період (1 рік-стільки, скільки буде треба), зокрема, з 68% до 50% стало менше тих, хто говорить про стільки, скільки буде треба. Разом з цим немає значного зростання тих, хто говорить про короткий період – 24% у лютому і 26% зараз. Натомість з 4% до 17% стало більше тих, хто не визначився із своєю думкою", - розкалаи соціологи.

Крім того,  на Сході (який охоплює Донецьку і Харківську області) у лютому 73% говорили про умовно довгий період і з них 70% говорили «стільки, скільки треба».

Наразі – 48%, і з них 38% готові терпіти стільки, скільки треба буде.

Натомість з 23% до 36% зросла частка тих, хто говорить про умовно короткий період, а також з 5% до 16% стало більше тих, хто не визначився із думкою.

"Безумовно, ворога не можна недооцінювати і необхідно мати здорове та стримане сприйняття потенціалу росії. Проте не можна і давати собі захлинутися у міфі про непереможну Росію з її безмежними ресурсами. Окремо підкреслимо, що попри всі складнощі та об’єктивні підстави для невизначеного майбутнього, попри зростаючу втому, більшість українців налаштовані на боротьбу стільки, скільки буде потрібно.", - резюмував заступник директора КМІС Антон Грушецький.

Нагадаємо, що 5 важливих країн підтримують перемогу росії у війні.