Медицина, ремонти, техніка: ТОП закупівель луганських організацій за 2024 рік

Медицина, ремонти, техніка: ТОП закупівель луганських організацій за 2024 рік

У 2024 році луганські підприємства, установи та відомства проводили чимало тендерів. Серед них були – закупівлі медичного обладнання, автомобілів та іншої техніки, їжі, палива, замовлення послуг тощо.

SD.UA проаналізував найбільші за вартістю та ті, які сколихнули суспільство. Тож пропонуємо ознайомитися та дізнатися, які саме підприємства опинилися у нашому рейтингу.

Одразу зазначимо, тендери у ТОПі не перевищують суми у 15 мільйонів гривень. Якщо порівнювати з періодом до повномасштабного вторгнення, то це відносно малі суми. До прикладу, Служба автомобільних доріг робила ремонти за понад мільярд гривень у тому ж 2021 році.

При цьому один “рекордсмен” все ж таки був, але тендер не відбувся. У квітні Сєвєродонецька МВА хотіла замовити ремонт приміщень для переселенців у Дніпрі за адресою Олександра Поля, 46 за майже 27 мільйонів.

Також необхідно вказати, що суми тендерів можуть не збігатися з запланованими, бо у деяких переможці запропонували дещо нижчі ціни.

Медицина

Найбільші за вартістю тендери надходили від релокованих луганських медичних закладів:

14,5 мільйонів гривень – Луганський обласний клінічний онкологічний диспансер, який замовив пересувну С-арочну рентгенівську діагностичну систему для операційних загального призначення (для проведення рентгеноскопічної та рентгенографічної діагностики під час виконання операцій та малоінвазивних інтервенційних втручань)

10 мільйонів гривень – також онкодиспансер придбав систему флуоресцентної візуалізації та систему моніторингу цілісності нервів. Апарати мали доставити у Сарни на вулицю Технічна, 1.

9,63 мільйона гривень – Рубіжанська центральна міська лікарня замовила ендоскопічну стійку у комплектації. Її мали доставити у Харків (з метою забезпечення безпеки під час воєнного стану повна фактична адреса прихована).

Ще на 9,63 мільйона гривень ця лікарня закупила відеоендоскопічний комплекс, гібридний резектоскоп тип 1, цистоскоп, гібридний резектоскоп тип 2 та електрохірургічний апарат.

9,2 мільйона гривень – Луганська обласна клінічна лікарня замовила цифрову мамографічну систему. Її мали доставити у Дніпро за адресою: вулиця Будівельників будинок 23.

9,2 мільйона гривень – Луганський обласний клінічний онкологічний диспансер також закупив цифрову мамографічну систему

7,4 мільйона гривень – Сєвєродонецька міська багатопрофільна лікарня замовила апаратуру для радіотерапії, механотерапії, електротерапії та фізичної терапії. Туди входили мобільні підйомники, масажні столи, шведські стінки, реабілітаційний тренажер Бубновського, пристрої для активно-пасивної механотерапії верхніх і нижніх кінцівок, комплекти механотерапевтичного обладнання для кінезотерапії, балансуючі платформи «напівсфера», платформи балансир, пояси для переміщення пацієнтів з підтримкою, педальні вертикальні реабілітаційні велотренажери, функціональні електростимулятори, сходи з похилою площиною для дорослих, бруси з перешкодою та інше.

Обладнання мали доставити в Ірпінь на вулицю Північна, 48А.

5,9 мільйона гривень – Луганська обласна дитяча клінічна лікарня закупила відеоендоскопічний комплекс, лапароскопічний набір для хірургічних процедур та електрохірургічний апарат. Місце поставки – Лубни, проспект Володимирський, 147.

Техніка

Серед “рекордсменів” по вартості закупівель також присутні підприємства, які закуповували техніку.

13,4 мільйона гривень – Управління житлово-комунального господарства Лисичанської міської військової адміністрації закупило два бортових автомобілі з краново-маніпуляторною установкою. Доставити їх мали за адресою: Дніпропетровська область, село Перемога, вул. Некрасова, 10в.

5,6 мільйона гривень – ще одна закупівля лисичанського Управління ЖКГ. За цю суму придбали паливозаправник.

5,5 мільйонів гривень – ще один паливозаправник

Тут слід зазначити, що лисичанські комунальники певний час працюють у Дніпропетровській області, облаштовуючи фортифікаційні споруди. Але чи “пішла” ця техніка на виконання тих завдань – невідомо.

Також Управління закуповувало пікапи на загальну суму понад 9 мільйонів гривень. Їх проводили окремими тендерами. А також аварійні майстерні на майже 9 мільйонів гривень.

Ремонти

11,3 мільйона гривень – Аварійно-рятувальний загін спеціального призначення Головного управління ДСНС у Луганській області замовив реконструкцію громадського будинку (основна будівля літера «А-3») за адресою: Дніпро, вул. Хандоги,11. У тендері йде мова про систему опалення.

6,7 мільйона гривень – Рубіжанська центральна міська лікарня замовила Капітальний ремонт приміщень у Харків, з метою забезпечення безпеки під час воєнного стану повна фактична адреса Замовника прихована.

6,3 мільйона гривень – Луганський обласний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою замовив капітальний ремонт приміщень гуртожитку за адресою: Київська область, Березань, вул. Шевченків шлях, 34. Зауважимо, ліцей – єдиний релокований заклад освіти з Луганщини, який проводить навчання офлайн. Наразі там, за інформацією Луганської ОВА, навчаються 100 ліцеїстів. 

Інше

Військова частина 9938 Державної прикордонної служби України 3 прикордонний загін імені Героя України полковника Євгенія Пікуса замовила на майже 4 мільйони хліба. У тендері йшлося про сто тонн пшеничного та сто тонн житнього. А також на 4,2 мільйона гривень 20 тонн сиру.

На 2,6 мільйона гривень поліція Луганщини замовляла послуги з ремонту та технічного обслуговування мототранспортних засобів і супутнього обладнання (мова йде про службовий автотранспорт ГУНП).

На послуги з оздоровлення дітей Рубіжанська та Гірська громади витратили по майже 2,3 мільйона гривень. У тендерах повідомлялося про сто путівок на кожну громаду.

А Попаснянський обласний психоневрологічний інтернат на майже 2,2 мільйона замовив послуги з постачання електричної енергії без розподілу у Чернівецьку область, с. Красноїльськ, вул.Штефана Чел Маре,173.

Також варто нагадати, що вже цього року “Сєвєродонецькводоканал” замовив послуги з адвокатської діяльності на 600 тисяч гривень. Через обурення суспільства тендер скасували, а керівник Сєвєродонецької МВА Олексій Харченко повідомляв, що такі дії неприпустимі.