“Ринок нерухомості” в окупованому Сіверськодонецьку: яке житло пропонують придбати у напівзруйнованому місті
Попри те, що зруйновані будинки не відновлюють, в окупованому Сіверськодонецьку останнім часом почало з’являтися багато оголошень щодо продажу та оренди квартир.
“Сєвєродонецьк онлайн” минулого року аналізував пропозиції, тож тепер ми вирішили порівняти, як змінився “ринок нерухомості” на окупованих територіях.
Одним з нововведень, які ми побачили, є те, що серед оголошень найбільше зустрічаються пропозиції від рієлторів. Також помітно підвищилися ціни та додалася послуга оренди (минулого року таких оголошень майже не було).
Що пропонують купити у Сіверськодонецьку, які ціни на житло наразі – читайте в нашому матеріалі.
Ситуація у місті
Перед тим, як перейдемо до огляду пропозицій, необхідно пояснити, що відбувається у Сіверськодонецьку. Окупанти розповідають про тотальне відновлення, хоча численні відео з міста говорять про інше. Наприклад на нещодавно опублікованих кадрах видно, що у районах ЖК «Оріана», ЖК «Оберіг», шосе Будівників, а також вулиць Юності, Танкістів, Федоренка, Партизанську, Хіміків майже нічого не змінилося за 2,5 роки окупації.
Стан будинків у 2024 році
Також у багатоповерхівках Сіверськодонецька підрядники припиняють ремонти одразу після початку.
“Розпочинаючи однією бригадою показові відбудови на декількох багатоповерхівках одночасно, у Сіверськодонецьку таким чином загарбники намагаються виконати наданий їм річний план. Розуміють, що завершити ремонти на кожному об’єкті вони не встигнуть. Тому обрали іншу тактику – оголошують про старт відновлення, замінюють декілька вікон чи дверей та кидають будинок, отримавши кошти за все замовлення”, – розповіли в обласній адміністрації.
За інформацією ЛОВА, декілька таких будинків разом із мешканцями очікують на завершення робіт ще з весни.
У будинку по вул. Князя Володимира (Курчатова), 5 в одному з під’їздів будівельники зробили ремонти на нижніх поверхах, тоді як верхні квартири - зруйновані й вигорілі - залишили у колишньому стані. Цю інформацію надають самі ж місцеві мешканці. Також жителі скаржилися на неготовність міста до зими.
Необхідно зазначити, що у місті майже відсутні базові послуги. Надання невідкладної допомоги в окупованому Сіверськодонецьку залишається на вкрай низькому рівні. Зокрема, як повідомляла Луганська ОВА, пацієнтів зі значними травмами відправляють у Новоайдар.
Весна 2024 року. Фото "Сєвєродонецьк онлайн"
Читайте також: “Як виживають люди в окупованому Сіверськодонецьку без належної медицини”
У місті майже немає роботи, при цьому ціни на продукти дорожчі, ніж в інших окупованих містах. Також є проблеми з водою та електрикою.
Мобільний зв’язок та інтернет у місті з'явилися нещодавно чи не вперше за майже 2,5 роки окупації. До цього його намагалися заміщати таксофонами.
До того ж вулицями окупованого Сіверськодонецька розгулюють сотні безпритульних тварин. Вони збираються в зграї та вже нападають на людей.
Однак, попри всі ці проблеми, “ринок нерухомості” працює. Згідно з кількістю оголошень, можна зробити висновок, що попит на квартири є.
Пропозиції продажу та оренди
Наші співрозмовники з окупованої Луганщини розповіли, що ціни на житло, у порівнянні з періодом до повномасштабного вторгнення, помітно зросли. Спочатку вартість квартир підвищилася у Луганську, а тепер і у Сіверськодонецьку.
Рієлтори пропонують квартири вартістю від одного до п’яти мільйонів рублів (приблизно 500 тисяч - 2,5 мільйони гривень - ред.) залежно від квадратури та кількості кімнат. В основному діє принцип 1 кімната – 1 мільйон і так далі. Пропонуємо добірку нещодавніх оголошень.
Ми знайшли також пропозиції щодо продажу у передмісті. Наприклад, у Метьолкіному та Щедрищевому. Тут варто зазначити, що у першому селищі досі немає газопостачання, а електрику дали нещодавно. До того ж у вересні у Щедрищевому вирувала лісова пожежа, внаслідок якої згоріло близько 80 будинків.
Нам вдалося поспілкуватися з місцевим рієлтором, який розповів, що його послуги коштують 1,5% від вартості майна. Нас “цікавила” однокімнатна квартира біля “Престижу” за 1,65 млн рублів (приблизно 900 тис. грн). Тут необхідно вказати, що рієлтор відповідає швидко й буквально одразу запрошує на перегляд.
Щодо оренди, то оголошень небагато. Ціни від 5 до 10 тисяч рублів (2,5-5 тис. грн).
Нещодавно ми писали, що блогеру каналу «Охота на рибалку», який знімає ролики про відновлення Сіверськодонецька окупантами, доводиться винаймати квартиру у рідному місті, бо його будинок досі не в придатному для житла стані. Андрій розповів, скільки це коштує.
Так, у середньому винайняти квартиру у місті коштує 2,5 тисячі рублів за добу. Це десь 1300 гривень.
«Коштувало нам це 2,5 тисячі рублів. У квартирі є бойлер, холодильник, мікрохвильовка, пралка, телевізор…Ціна у середньому така по Сіверськодонецьку», - каже він.
Також кажуть, що російські військові винаймають квартиру для зустрічей по 25 тисяч рублів. У коментарях додали, що після цього вони розносять квартири.
Було оголошення й щодо купівлі та продажу магазина.
Тож, як бачимо, у порівнянні з минулим роком кількість оголошень помітно збільшилася, а рієлтори невпинно працюють. Відкритим залишається питання – кому потрібна нерухомість у напівзруйнованому місті, де немає основних благ цивілізації.
- 1856 переглядів
Вибір редакції
Найсвіжіші новини:
- 10:00 Рубіжани у хабах отримали 164 набори з продуктами
- 09:47 Втрати на мільйони доларів: у ГУР заявили, що у росії згорів склад із запчастинами до "Шахедів"
- 09:00 У Сіверськодонецьку через підсилювач ловлять сигнал інтернету оператора мобільного зв’язку, - ЛОВА
- 09:00 Росіяни маніпулювали даними щодо українців на Луганщині ще на початку XX сторіччя – як проводили переписи населення
- 08:47 Противник тиснув у Білогорівці, - Лисогор
Найпопулярніші новини за тиждень:
- Знищене майно на окупованих територіях: Рада ухвалила закон про компенсації 19.12.2024 переглядів: 1619
- Харченко пообіцяв придбати житло для сіверськодончан 18.12.2024 переглядів: 1600
- Звільнили директора “Сєвєродонецьктеплокомуненерго” 18.12.2024 переглядів: 1374
- Ще на семи вулицях у Сіверськодонецьку окупанти знайшли “безхазяйні” квартири 18.12.2024 переглядів: 1275